Radīsim krāsainu noskaņojumu kopā!

Radīsim krāsainu noskaņojumu kopā!

Jau vairāku gadu garumā Daugavpils Stropu pamatskolas – attīstības centra pirmsskolas izglītības grupās ir izveidojusies jauka tradīcija, kuras galvenais mērķis ir bērniem, viņu vecākiem un skolotājām pirmssvētku noskaņās pavadīt kopā laiku lietderīgi un radoši, veicinot audzinošo un izglītojošo mērķu sasniegšanu ārpus tiešā mācību darba.

Diemžēl šogad ziema nepriecēja mūs ar pūkainām sniegpārslām un neietina baltā sniega villainē. Viss apkārt bija drūms, pelēks un nemaz neradīja pirmssvētku sajūtu. Tieši šī iemesla dēļ ”Bitītes” grupā radās ideja pirms Ziemassvētkiem, 23.decembrī, sarīkot pēcpusdienu, kur bērni un viņu vecāki varēs ļauties krāsu brīnumiem un iekrāsot savu noskaņojumu jaunās, spilgtās krāsās. Pasākuma dalībniekiem tika dota iespēja izpaust sevi 4 krāsainos uzdevumos.

Ziemassvētki nav iedomājami bez piparkūku smaržas gaisā. Tāpēc pirmais uzdevums bija piparkūku izrotāšana ar pārtikas krāsām. Uzdevuma laikā gan bērni, gan viņu vecāki varēja izrotāt izvēlēto piparkūku pēc savas fantāzijas, izvēloties mīļāko krāsu un veidojot interesantu zīmējumu.

Kā nākamais darbiņš tika piedāvāta krāsainas varavīksnes veidošana. Eksperimentētājiem tika iedotas dažādu toņu krāsvielas, salvetes, vienreizējās glāzes, kociņi, krāsu maisīšanai, un ūdens. Viņu uzdevums bija iekrāsot ūdeni katrā no glāzēm, izmantojot piedāvātās krāsas un ielikt salvetes galus glāzēs. Pēc neilga brīža visi kopā vēroja pakāpenisku varavīksnes veidošanos.

Tā kā vienas no pieejamām krāsām bērniem ikdienā ir akvareļkrāsas, tad nākamais radošais uzdevums bija neredzamā zīmējuma veidošana. Šim darbam bija vajadzīgas akvareļkrāsas, A4 formāta lapas, sveces, svētku trafareti, otas un ūdens. Sākumā uz lapas tika veikts zīmējums ar sveci. Tam piemita īpašas burvības sajūta, jo bērns zīmē, bet nekas nav redzams! Bērnu skatienos rodas jautājums. ”Kur ir mans zīmējums? Kāpēc uz galda ir novietotas krāsas, bet es zīmēju ar sveci?” Diskutējot radās atziņas, ka „Jāmēģina iekrāsot, varbūt zīmējums parādīsies?! Jā, es redzu, ko esmu uzzīmējis!” Savos darbos bērni varēja izmantot arī jau gatavus trafaretus, egles, sniegpārslas un piparkūku cilvēkus.

Daudziem bērniem un arī pieaugušajiem lielu prieku sagādā baloni un darbība ar tiem. Kā jau tika minēts, sniegpārslu ziemā nebija daudz. Tāpēc radās ideja veidot pārsliņas no auzu pārslām un likt tām lidot. Šim uzdevumam bija vajadzīgas sasmalcinātas auzu pārslas, bļoda un krāsaini baloni. Magnetizēti baloni tika novietoti virs bļodas ar pārslām. Kas par brīnumu – pārsliņas pievilkās pie balona! Šī eksperimenta noslēgumā bērni kopā ar vecākiem labprāt piepūta citus balonus un spēlēja ar tiem. Jautrs noskaņojums tika radīts!

Pēcpusdienas noslēgumā visi kopā pulcējās pie sarīkota saldā galda, lai ne tikai pacienātos ar gardu kūku un karstu dzērienu, bet arī apspriestu kopīgi pavadīto laiku. Mājās pēcpusdienas dalībnieki devās ar smaidiem sejās un ar pašgatavotām piparkūkām, kuras priecēja acis uz svētku galda un atgādināja par tik brīnišķīgi pavadītu laiku kopā.

Ziemassvētku laiks ir brīnumu gaidīšanas, labsirdības un kopābūšanas prieka laiks. Vairosim ģimenes kopības izjūtu un radīsim svētku noskaņu arī nākamgad!

Rakstu sagatavoja:
Pirmsskolas izglītības skolotāja
Anita Spila