Daugavpils Stropu pamatskola – attīstības centra APU komanda organizēja “Vecāku kluba”  pasākumu ar izglītojamo vecākiem Zoom platformā “Novērst COVID infekcijas izplatību. Mīti un realitāte par vakcināciju”

10.11.2021. Daugavpils Stropu pamatskolas – attīstības centra APU komandas pārstāvji veica “Vecāku kluba” organizēšanu izglītojamo vecākiem.

DSPAC sociālā pedagoģe Nataļja Hvostova sveicināja pasākuma dalībniekus un visus iepazīstināja ar skolas psiholoģi, APU pārstāvi Viktoriju Bogdanovu, kā arī ar visas APU komandas pārstāvjiem.

Turpinājumā vārds tika dots skolas veselības punkta ārsta palīgam Jeļenai Soņinai. Viņa piedāvāja izglītojamo vecākiem parunāt par vienu no vissvarīgākajām tēmām, kas skar katru cilvēku mūsu planētā “Covid 19”. Tika piedāvāta prezentācija par tēmu “Skolas dzīve Covid-19 ierobežojumos”. Skolas ārsta palīgs J.Soņina iepazīstināja pasākuma dalībniekus ar vēstures lielākām pandēmijas uzliesmojumiem. Jeļena Soņina stāstīja par to, kā mēs kā sabiedrība esam mainījušies pandēmijas laikā, kad ierobežojumi ir skāruši katra ikdienas paradumus gan darbā, gan skolā, gan mājās. Teica par to, kā pandēmijas ietekmē mūsu sociālo dzīvi, kādi pasākumu un ierobežojumi tika ieviesti, lai maksimāli saglabātu cilvēku gan veselību, gan dzīvi. Tika atgādināts par to, cik svarīgi ievērot profilakses pasākumus mājās, ārā, skolā un citās sabiedriskajās vietās. Par svaiga gaisa pieplūdes nodrošināšanu telpās, regulāri vēdinot logus. Pasākuma gaitā tika apspriesti dažādi jautājumi par skolas dzīvi pandēmijas laikā, tika sniegtas atbildes.

Pasākuma turpinājumā vārds tika dots skolas psiholoģei Olgai Karkina. Psiholoģe runāja par to, ka dzīve nav vienkārša, gadās gan laimīgi posmi, gan krīzes posmi. Olga Karkina piedāvāja vecākiem parunāt par Andas Leiškalnes rakstu “Psihiatres padomi”, kur tiek izskatītas šādas tēmas:

  • Vairākas fāzes;
  • Šoks;
  • Noliegums;
  • Dusmas, izmisums, vainīgā meklēšana;
  • Tirgošanās;
  • Depresija, bezcerība, skumjas;
  • Pieņemšana.

https://jauns.lv/raksts/par-veselibu/383823-psihiatres-padomi-ka-veiksmigak-pardzivot-covid-19-krizi

Pasākuma gaitā tika apspriesti dažādi jautājumi par bērnu veselību, mācību sasniegumiem.

“Vecāku kluba” nobeigumā skolas ārsta palīgs Jeļena Soņina katram novēlēja izturību un veselību ar cerību, ka šī pandēmija ātri tiks uzvarēta un ikkatrs varēs ātri atgriezties ierastajā ritmā.

Skolēnu vecāki sirsnīgi pateicās Daugavpils Stropu pamatskolas – attīstības centra APU komandas pārstāvjiem par interesantu pasākumu.

Rakstu sagatavoja Daugavpils Stropu pamatskolas – attīstības centra APU komandas vadītāja I.Valentanaviča