2021./2022.m.g.

eTwinning projekts “Putni un ziema”

No 28.01.2022. līdz 28.02.2022. mūsu pirmsskolas iestādes pirmās grupas pedagogi piedalījās starptautiskā projektā «The birds and the winter». Mūsu partneri projektā bija skolotāji no tādām valstīm kā Anglija, Francija, Portugāle. Šajā projektā piedalījās bērni pirmsskolas vecumā no 4 līdz 7 gadiem.

Ar šī projekta palīdzību 1. grupas pedagogi iepazīstināja bērnus ar putnu vajadzībām ziemā.

Projekta galvenais mērķis – nostiprināt pirmsskolas vecuma bērnu priekšstatus par putnu dzīves un uzvedības īpatnībām ziemā, rosināt bērnos līdzjūtību pret putniem, kuri ziemā cieš no bada, attīstīt vēlmi tiem palīdzēt.

Projekta uzdevumi :

– paplašināt un papildināt pirmsskolas vecuma bērnu zināšanas par putniem ziemā;

-izpētīt putnu paradumus ziemā un piemeklēt tiem barību;

-izgatavot barotavas un izkārt tās pirmsskolas iestādes teritorijā.

Projekta dalībnieki – Anglija, Francija, Portugāle

Pateicoties šim projektam, bērni ir attīstījuši lielākas spējas novērot putnus ziemā. Daudzi pirmsskolas vecuma bērni ir attīstījuši spēju just līdzi citām dzīvajām radībām – putniem.

Darbs pie projekta tika veikts dažādos virzienos:

  1. Prezentēt savu skolu un valsti, un iepazīties ar partnerskolām.
  2. Apkopot informāciju par Latvijā mītošiem putniem ziemā.
  3. Apkopot informāciju par putnu barību, izveidot savu putnu barības recepti, un izgatavot putnu barību pēc partneru receptes.
  4. Putnu būru konstruēšana, būvniecība un pieredzes apmaiņa ar gūtajiem rezultātiem.

Projekta īstenošanā aktīvi iesaistījās arī mūsu pirmsskolas vecuma bērnu vecāki. Daudzi vecāki izrādīja atsaucību un ar prieku atnesa barību putniem.

 

2020./2021.m.g.

eTwinning projekts “Rūpēsimies par putniem”

Daugavpils Stropu pamatskolas attīstības centra 4.pirmsskolas grupa iepazīstoties ar puntiem nometniekiem kompeteņču programmas ietvaros ir uzsākusi dalību jaunā eTwinning projektā ”Let’s care the birds”.

2018./2019.m.g.

eTwining projekts: Traditional Kids’ Games 2019.gada marts

eTwinning projekts „Tradicionālās bērnu spēles”

 

eTwinning projektā „Show us your city” realizēts 2019.gada februāris

Grupiņa „Taurentiņi” iepazīst savu pilsētu

 

eTwinning projekts „Pilna zeme ar meža dzīvniekiem” 2019.gada marts

Latvijas dabas skaistums ietver ne vien ik vasaru ziedošās košās puķes, sulīgi zaļos lakstus un staltos kokus, bet arī dzīvniekus, kas raduši patvērumu mūsu mežu un lauku plašumos. Ar šo skaito domu mēs iesaistījāmies starptautiskā eTwinning projektā „Full land of wild animals”, kas no angļu valodas tulkojams, kā „Pilna zeme ar meža dzīvniekiem”. Projekta mērķis ir vairāk iemācīties par savas valsts meža dzīvniekiem caur radošu darbošanos. Šājā projektā piedalās dažādas eTwinning valstis, tādas kā: Turcija; Vācija; Spānija; Rumānija; Polija; Grieķija; Bulgārija; Islande; Lietuva; Portugāle; Čehija; Ukraina; Latvija. Katrs no minēto valstu pārstāvjiem pats izvēlas savā valstī mītošos savvaļas dzīvniekus, par kuriem vēlas mācīties vairāk vai padziļinātāk. Lasīt tālāk

 

eTwining projekts: „Baskets in hand” 2019.gads

 

2017./2018.m.g.

Daugavpils logopēdiskās internātpamatskolas – attīstības centra direktores vietniece Tamara Fadejeva piedalījās Eiropas Savienības programmas izglītības, apmācības, jaunatnes un sporta jomā Erasmus+ aktivitātes “eTwinning” organizētajā starptautiskajā profesionālās pilnveides seminārā “Iekļaujošā izglītība” no 2017.gada 5.oktobra līdz 2017.gada līdz 7.oktobrim Bratislavā, Slovākijā.

18.10.2018. eTwinning projekta “Don’t Worry Be Happy” sertifikāts

29.09.2017. eTwinning projekta “Coding@schools” sertifikāts