“Latvijas Skolas soma” ietvaros Zoom platformā tiešsaiste ar Rīgas Latvijas Nacionālo bibliotēku 

Šī gada 25., 26., 27.maija Daugavpils Stropu pamatskolas – attīstības centra 5.-9.c, 5.-7.a, 1.- 4.a klases skolēni iniciatīvas “Latvijas Skolas soma” ietvaros

Zoom platformā tiešsaiste ar Rīgas Latvijas Nacionālo bibliotēku, organizētajos pasākumos, lai paplašinātu savas zināšanas Latvijas vēsturē, sociālās zinībās, ētikā, vizuālā mākslā, kā arī apgūt jaunas iemaņas radošas darbības procesā.

Latvijas Nacionālo bibliotēkās muzejpedagogs Zane Siliņa divām bērnu klasēm piedāvāja nodarbības “Grāmatu ilustrācijas cauri gadsimtiem”. Bērni uzzināja cik vērtīga ilustrācijas nozīme grāmatas. Bērni uzzināja vēsturiskus notikumus un ka attīstījās ilustrācijas no senajiem laikiem līdz mūsdienas. Bērni labprāt pastāstīja par savām mīļākajām grāmatām un pēc nodarbības varēja atpazīt kāda veida ilustrācijas tur tika izmantotas. Nodarbības gaitā bērni aktīvi piedalījās diskusijā un nobeigumā veiksmīgi atbildēja uz muzejpedagoga sagatavotiem jautājumiem Kahoota lietotnē.

Tiešai klases grupai bija sagatavota Kaligrāfijas radošā darbnīca, kur skolēni varēja sevi pamēģināt rakstīšanas un zīmēšanas mākslā. Bērni ar lielu prieku un interesi darbojās ar krāsām, otām, kociņam un papīru. Katrs no nodarbības paņēma līdzi jaunas zināšanas un pozitīvas emocijas. Pedagoģe padalījās ar bērniem jauku zīmējumu veidošanas variantiem, bērni savukārt nosūtīja pedagoģei fotogrāfijas ar saviem darbiem un to veidošanas procesu.

 

 

 

Informāciju sagatavoja N.Hvostova

31.05.2021.