Šūšanas tehnoloģija visiem

No šī mācību gada mācību priekšmets “Dizains un tehnoloģijas” aizstāja līdzšinējo mācību priekšmetu “Mājturība un tehnoloģijas”. Par jaunā priekšmeta galvenajiem mērķiem tika izvirzīti dizaina procesa apguve un pieredze ar dažādām tehnoloģijām.

Vislielākais izaicinājums ir mainīt iesakņojušos pārliecību par to, kas būtu jāmācās zēniem un kas – meitenēm. Jaunā pieeja paredz to, ka visi skolēni apgūst visu saturu. Piemēram, skolēniem – gan zēniem, gan meitenēm – tiek paredzēts apgūt šūšanas prasmes.

Dizaina un tehnoloģijas stundās šūšanu sākām ar iepazīšanos ar darbarīkiem un materiāliem. Pēc tam skolēni apguva šūšanas tehnoloģiju un mēģināja zīmēt skices saviem darbiem. Bet vislielākās grūtības skolēniem sagādāja šūšana ar elektrisko šujmašīnu. Skolēni mēģināja pārvarēt savas bailes, uztraukumu – dažiem bija grūti tikt galā ar savām emocijām. Bet skolēnu centīgums un pedagogu pacietība un individuāla pieeja ļāva katram skolēnam sajusties droši un aizrauties ar šūšanas procesu. Skolēni iemācījās strādāt ar šujmašīnām, šķērēm, gludekli, kniepadatām un ar interesi uzzināja, kas overloks. Rezultātā, katram skolēnam rokās savs ekskluzīvais darbs un, protams, prieks par sevi un pārliecība par to, ka es protu šūt!

 6.-9.d klases skolēni uzšuva paliktņus virtuvei vai sedziņas, kuras viņi uzdāvināja savām māmiņām un vecmāmiņām. Vecāki bija pārsteigti un augsti novērtēja skolēnu darbus.

5.-7.a un 5.-9.c klases skolēni uzšuva sev un saviem radiniekiem sejas maskas.

Šūšanas sākumā tika izpētīts, kādus mutes un sejas aizsegus drīkst izmantot pandēmijas laikā un kā pareizi lietot tos. Pēc tam tika sagatavots speciālais šablons maskas šūšanai, pēc kura katrs skolēns uzšuva sev sejas masku ar ekskluzīvo  dizainu.

Liels paldies visiem skolēniem par darbu, internāta skolotājiem par atbalstu un palīdzību! Šūšanas tehnoloģija ir veiksmīgi apgūta.

Video

Dizaina un tehnoloģijas skolotāja Tatjana Tulovska