Daugavpils Logopēdu un speciālo pedagogu Metodiskās apvienības pieredzes gūšanas brauciens uz Rēzekni

27.01.2017.

Daugavpils Logopēdu un speciālo pedagogu Metodiskās apvienības  pieredzes gūšanas brauciens uz Rēzekni

—–

Katrs darbs ir apzinīga kalpošana.

https://www.google.lv/

 Ar katru gadu arvien vairāk tiek runāts par pedagogu kompetences paaugstināšanu darbā. Situācija ar bērnu veselību un bērniem, kam ir vajadzīgs individuālais un speciālais atbalsts nav uzlabojusies. Sakarā ar šo pirmsskolu un skolu pedagogiem ir jārūpejas par savas kompetences paaugstināšanu, lai varētu kvalitatīvi izglītot šos bērnus.

Pateicoties Daugavpils Izglītības pārvaldes vadītājas M.Isupovas un Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes Izglītības nodaļas vadītājas L.Plavinskas atbalstam Daugavpils pilsētas pedagogu brauciena organizēšanā, 2017.gada 26.janvārī Daugavpils Logopēdu un speciālo pedagogu Metodiskā apvienība viesojās pie saviem kolēģiem Rēzeknē.

Daugavpils pilsētas speciālistu ceļojums tika plānots sen, jo ir daudz runāts par autismu, un bērnu – autistu izglītošanu. Neskatoties uz to, šis jautājums, joprojām, ir asa tēma, kā no pedagogu kompetences viedokļa, tā arī sabiedrības un vecāku viedokļa, šo bērnu vajadzības un to izpratne ir aktuāls jautājums. Lai dziļāk iepazīties ar mūsu kolēģu darbu vienā no Latgales novada pilsētām, Logopēdu un speciālo pedagogu Metodiskās apvienības vadītāja un Daugavpils logopēdiskās internātpamatskolas – attīstības centra metodiķe, logopēde I.Valentanaviča organizēja speciālo pedagogu braucienu uz Rēzeknes speciālo pirmsskolas izglītības iestādi “Rūķītis”, Rēzeknes biedrību atbalstam bērniem ar īpašām vajadzībām “Enģeļi ar mums” un Rēzeknes Autisma atbalsta punktu. Pedagogi izraisīja lielu interesi par savu Rēzeknes kolēģu darbu.

Pirmsskolas izglītības iestādes “Ruķīši” vadītāja I.Tukiša iepazīstināja ar pirmsskolas bērnu nodarbību organizēšanu, ēku modernizāciju un aprīkojumu.

A.Vindeče, speciālās izglītības iestādes metodiķe, pastāstīja par izglītības iestādes mācību programmu realizēšanu, par organizētajiem pasākumiem un nodarbībām bērniem un viņu vecākiem. Sarunas gaitā tika atzīmēts, ka viens no vissarežģītākajiem punktiem pedagoga darbā ir darbs ar vecākiem. Daugavpils pedagogi saņēma no kolēģēm grāmatiņas un Autisma pakāpes noskaidrošanas skalu kartes.

Pateicoties Rēzeknes logopēdei, biedrības “Enģeļi ar mums” vadītājai I.Muhambergai mēs bijām  iepazīstināti un pārsteigti par Rēzeknes centra “Zeimuļs” darbu. Interešu izglītības centrā tiek īstenotas 86 interešu izglītības programmas. Apmeklētāji var piedalīties dziedāšanas, dejošanas, instrumentu spēles, keramikas, zīmēšanas, šūšanas, dambretes, šaha un citos pulciņos. Ekskursijas vadītāja pastāstīja, ka centrā bieži tiek organizētas vecāku un bērnu kopējas meistarklases, tējas vakari, ģimenes svētki. Viņa parādīja meistarklases, kur notiek nodarbības ar bērniem – autistiem un viņu vecākiem. Centrā arī tiek organizēts klubs jaunām māmiņām, kuras mācās un apgūst savu jauno dzīves statūtu “Es esmu māmiņa!”. Izglītojošā iestāde palīdz nodrošināt bērnu, jauniešu un viņu vecāku intelektuālo izglītošanu un attīstību. Ar organizētajiem pasākumiem un nodarbībām veicināt bērnu talantu uzziedēšanu. Kad notiek lietderīga brīvā laika pavadīšana, tad jauniešiem, ģimenēm vieglāk pārvarēt dzīves  negatīvās tendences, vairāk uzmanības tiek pievērsts savai attīstībai.

Brauciena dalībniekiem bija iespēja iepazīties ar Rēzeknes kultūras centru “Gors”, kur notiek dažādi pilsētas pasākumi un zinātniskās konferences.

Ceļojuma nobeigumā pedagogiem tika piedāvāta  ekskursija uz Rēzeknes Autisma atbalsta punktu, kur iestādes vadītājs un ideju iedvesmotājs, iepazīstināja ar savu darbu, kā tiek uzsākta atbalsta punkta dzīve un darba realizācija. Punkta mērķis ir strādāt, pievēršot vērību bērniem ar autiskā spektra traucējumiem, veicināt bērnu invalīdu ar autiskā spektra traucējumiem fizisko un garīgo attīstību, piesaistot nepieciešamos speciālistus. Pedagogi ieraudzīja no kā ir jāsāk, ja tu pats vēlies uzsākt savu uzņemējdarbību, izveidojot Autisma atbalsta centru.

https://www.google.lv/


Rakstu sagatavoja MA vadītāja DLIAC metodiķe, logopēde I.Valentanaviča.