Jēkabpils vēstures muzejs “Sēļu sēta”

Daugavpils Stropu pamatskola – attīstības centrs 2024.gada 8.maijā programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros organizēja izzinošu braucienu 7.a, 5., 6.d, 7.c, 5., 6.b klases skolēniem uz Jēkabpils vēstures muzeju “Sēļu sēta”.

Skolēniem bija piedāvātas divas dažādas meistardarbnīcas. Skolēni varēja sevī pamēģināt ziepju un karameļu izgatavošanā ar savu unikālo dizainu.

Skolēni ar lielu aizrautību klausījās par katra veida meistarības niansēm un procesu un pēc laika varēja paši izbaudīt savu darbu. Katrs skolēns pamēģināja savas spējas, pilnveidoja savas zināšanas un prasmes. Visi skolēni paņēma savus darbiņus līdzi ar domu uzdāvināt dāvanu “Mātes dienā”!

Pēc darbnīcām skolēni bija laipni aicināti apskatīt “Sēļu sētas” esošus objektus un interesantas ēkas, ka arī paklausīt vēstures un tradīcijas stāstus. Bērni apskatīja augšzemes lauku celtnes – dzīvojamā māju, graudu klēti, mazu klēti, kalvi, vējdzirnavas un pirti un Sēlijas novada vidēji turīga zemnieka 19. gadsimta darba rīkus un sadzīves priekšmetus.

Muzeja apmeklējums bija pilns ar dažādām zināšanām, apgūtām jaunām prasmēm un brīvajā laikā skolēniem bija iespēja uztaisīt mazu pikniku un apmainīties ar emocijām par redzēto un kopā jautri atpūsties.

 

Informāciju sagatavoja N.Hvostova