Ražas svētki pirmsskolā!

Rudens atspoguļojas ne tikai krāsainajās koku lapās dabā, bet arī mūsu bērnudārza dzīvē. Bērni vairākas nodarbības pavadīja ārā, pētot rudens pazīmes un meklējot rudens veltes, kuras vien var atrast pirmsskolas pagalmā. Dažas veltes, kā kastaņi un zīles, paši krita no mūsu kokiem, bet citas, tādas kā dārzeņi un augļi, bērniem nesa dažādi varoņi un pasaku tēli.

Pirmsskola katru gadu svin ražas balli, un arī šogad, tā izdevās īpaši ražīga kopā ar jautra Kāpostgalva. Miķeļi ir diena, kad visai ražai ir jābūt zem jumta, izņemot kāpostus, tieši tāpēc Kāpostgalva tika iecelta par svarīgās ziņas nesēju bērniem. Viņa pastāstīja bērniem, kādas tradīcijas tiek ievērotas, sagaidot ziemu un pavadot vasaru. Dziedot, dejojot un rotaļājoties, tika noskaidrots, kādu ražu vāc rudenī, atkārtoti nosaukumi, apgūtas pirmās iemaņas dārzkopībā.

Pasākuma laikā apvienojās visas mācību jomas, jo bērni gan vingroja, gan meklēja pielietojumu dažādiem darba rīkiem, bērni skaitīja un saskaitīja, dziedāja un dejoja, attīstīja ne tikai sava ķermeņa, bet arī prāta lokanību.

Tā tik bija viena izdevusies ballīte! Nākamajā gadā to noteikti atkārtosim!

 

Rakstu sagatavoja:

Pirmsskolas izglītības mūzikas skolotāja

Valentīna Ariševa