Starptautiskais profesionālās pilnveides seminārs “Iekļaujošā izglītība” Slovākijā

13.10.2017. 

No 2017.gada 5.oktobra līdz 7.oktobrim Bratislavā, Slovākijā notika Eiropas Savienības programmas izglītības, apmācības, jaunatnes un sporta jomā Erasmus+ aktivitātes “eTwinning” organizētais starptautiskais profesionālās pilnveides seminārs “Iekļaujošā izglītība”, kurā piedalījās 105 dalībnieki no 24 valstīm.

—–

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra uzaicināja Daugavpils logopēdiskās internātpamatskolas – attīstības centra skolotāju Tamaru Fadejevu, Zālītes speciālās internātpamatskolas skolotāju Inesu Šahurovu, Pumpuru vidusskolas skolotāju Vēsmu Šleineri un J.Endzelīna Kauguru pamatskolas skolotāju Dzintru Sijāti  pārstāvēt Latviju šajā seminārā.

Semināra ietvaros tika novadītas darbnīcas:

“Bērni un jaunieši ar traucējumiem, un izglītība kā profesionālā apmācība nākotnei”, “Iekļaušana un izslēgšana no psiholoģiskā viedokļa”, “Ceļā uz kopējo”, “Romu bērni”, “Sociālā un emocionālā mācīšanās”, “Apdāvināto bērnu iekļaušana eTwinning”.

Darbnīcās apspriestās tēmas bija:

·         karjeras plānošana un karjeras konsultēšana pamatskolās;

·         skolu un darba devēju sadarbība un darba prakses vietas izveide;

·         starpnozaru sadarbība starp iestādēm;

·         sociālās un emocionālās mācīšanās pamatkompetences;

·         sociālās un emocionālās mācīšanās attīstīšana;

·         apdāvināto bērnu attīstība un motivācija;

·         projektu mācīšana u.c.

  Katra darbnīca aptvēra teorijas izklāstu un praktiskās grupu nodarbības, kur skolotāji varēja uzzināt, kā risina problēmas citās valstīs, dalīties ar savu pieredzi un mainīties idejām. Nodarbības tika vadītas, izmantojot principu “mācīties darot”. Tas nozīmē, ka dalībniekiem tika piedāvāts diskutēt, formulēt savu viedokli, izpētīt, izzināt dažādus ar semināru tematiku saistītos jautājumus. Nozīmīga daļa apmācības tika organizēta, dalībniekiem strādājot nelielās 4-8 dalībnieku darba grupās. Semināra vadītāji deva nelielu teorētisko ieskatu par katru apskatāmo jautājumu.

Semināra laikā bija interesanti iepazīties ar citu dalībnieku viedokli, rast radošas idejas savam turpmākajam darbam, kā arī bija iespēja dalīties savā pieredzē,  piedāvāt savas projektu izstrādnes, kā arī apspriest kolēģu projektu idejas un meklēt projekta sadarbības partnerus. Kopumā darbnīcās visu semināra laiku valdīja labvēlīga un radoša gaisotne.

Eiropas programmas “eTwinning” organizētajos projektos un semināros skolotājam tiek dota lieliska iespēja paaugstināt savu pedagoģisko kompetenci. Paldies Jaunatnes starptautisko programmu aģentūrai un semināra organizatoriem par piedāvāto iespēju, kolēģiem no Latvijas par sadarbību un atsaucību un skolas direktorei Marikai Raičonokai par atbalstu un palīdzību gatavojoties semināram.

 

Daugavpils logopēdiskās internātpamatskolas – attīstības centra

direktores vietniece Tamara Fadejeva